A Lélek szava – Mit tehet a szülő, ha „boldogra” szeretné nevelni a gyerekét?

Pécsi Rita a Szociális Testvérek Társaságának podcastjában
„A szülő nem azzal teszi a legtöbbet a gyerekéért, ha a legjobb iskolákba íratja be, a legtöbb különórára járatja és a legversenyképesebbé fejleszti, hanem azzal, ha segít neki megtanulni kapcsolódni másokhoz, mondja Pécsi Rita neveléskutató. „A gyerek érzelmi intelligenciája a mozgás, a játék, a beszélgetések, a zene, a tánc, a színház, az irodalom élvezete, a művészetek átélése során fejlődik igazán és ha egy szülő ilyenekre nem ad lehetőséget, csak olyasmikre, aminek ’haszna van’, akkor majd később fizetheti a gyerek pszichológusát.”

A beszélgetést vezeti: Krúdy Tamás és Zsófi

https://youtu.be/D9xTGgITWwQ

0 válaszok

Szóljon hozzá Ön is!

Véleménye vagy kérdése van? Beszélgetne velünk?
Írjon bátran, és válaszolunk!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük