A szerelem 4 dimenziója

KAPCSOLATBAN ÉLNI 23. rész – Pécsi Ritával a hétköznapi élethelyzetek jó megoldásairól Gere Lilla beszélgetett a Pax TV-ben
„A szeretkezés mindenhol, minden szinten jelen van. Müller Péter úgy fogalmazta ezt meg, hogy »az élet: egymásba bújás« és »minden szeretet: összeszeretés«. Már a fogantatás is az egyik sejt másikba ágyazódásával kezdődik. A szexualitás meghívás az extázisra; vágy, hogy bele tudjunk bújni egymásba. II. János Pál pápa is nászra hivatott testről beszélt. Bernardin érsek szerint a szexuális intimitás szentségi jelkép; mert a házasságban a nemiségből fakadó szex a szent életnek nem akadálya, hanem forrása”
 
0 válaszok

Szóljon hozzá Ön is!

Véleménye vagy kérdése van? Beszélgetne velünk?
Írjon bátran, és válaszolunk!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük