Uzsalyné-Pécsi Rita: A válság generáció kihívásai

Uzsalyné dr. Pécsi Rita, neveléskutató, az Apor Vilmos Főiskola tanára volt a Hit Rádió vendége. A gyerekeket és szülőket érő problémákról, újabb kihívásokról beszélgettünk. Szó volt a rengeteg feldolgozatlan információról, a személyes kapcsolatok hiányáról. Szakértőnk elmondta, hogy a személyes érintkezések során oxitocin keletkezik, melyet az ember újra és újra át szeretne élni. Ha az ilyen kapcsolatok eltűnnek, a test egész egyszerűen abbahagyja az oxitocin-termelést. Pécsi Rita szerint a barátságra manapság nagyon kevés hangsúly helyeződik, pedig ez a legszabadabb kapcsolat a világon, épp ezért a legterhelhetőbb kapcsolatunk is.

  • A mostani nehézségek hogyan hatnak a fiatalokra?
  • Hogyan segítsünk magunkon, hogyha magányosak vagyunk, mint szülők és a gyermekeinken, ha látjuk ezeket a jeleket rajtuk?
  • Az emberi kapcsolódás fölé emelkedik a modern technika?
  • Hogyan lehet így az ünnepek táján egyik napról a másikra letenni a telefont, hogy egymásra figyeljünk?
  • A barátságok a helyén vannak a társadalomban?

Műsorvezető: Fekete Rita
Szerkesztő: Joób Rhodé

0 válaszok

Szóljon hozzá Ön is!

Véleménye vagy kérdése van? Beszélgetne velünk?
Írjon bátran, és válaszolunk!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük