Pécsi Rita

A nevelés szemléleti alapjairól szólt a Pécsi Egyházmegye szabadegyetemének tavaszi záróalkalma

A szabadegyetemi előadás-sorozat keretében ezúttal a 21. századi gyermeknevelés problémaköre került a fókuszba május 17-én a pécsi Magtár Látogatóközpontban. Pécsi Rita neveléskutató elméleti megközelítésből, Szakál Ádám Márton piarista szerzetes, korábbi tartományfőnök a gyakorlati életből vett példákon keresztül szemléltette a kérdéskör nehézségeit, és jelölt meg lehetséges megoldásokat.
hirdetés
Felföldi László pécsi megyéspüspök, aki maga is piarista diák volt, a tavaszi szemeszter záróalkalmán köszöntőjében visszaemlékezett gimnáziumi éveire, szerzetestanárainak szigorú, következetes és az érzelemvilág fejlődését is szem előtt tartó oktatási-nevelési módszereire.Az érzelmi kötődésnek a tanulásban is kiemelt szerepe van – emelte ki Pécsi Rita. – Freund Tamás neurobiológus megállapította, hogy „semmilyen ismeret nem jut el a hosszú távú memóriába, csak az, amit az érzelmi háló lepecsétel”. Tehát csak az az ismeret rögzül igazán, amihez élmény kapcsolódik.

 

0 válaszok

Szóljon hozzá Ön is!

Véleménye vagy kérdése van? Beszélgetne velünk?
Írjon bátran, és válaszolunk!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük