Pécsi Rita

Pécsi Rita: „Építsünk oázisokat minél többen a nevelés mai sivatagjában”

„Ha a néphagyományt nemcsak múzeumnak használnánk, hanem életformáló erőként, rengeteget tanulhatnánk ezekből a kincsekből, ahogyan a természet közelségéből is. Többek között rugalmas problémamegoldásról, empátiáról, figyelemkoncentrációról vagy a vágyteljesítés késleltetéséről” – mondja Pécsi Rita, aki nagy problémának látja, hogy sok mai gyerek csak a mechanikus, gépi világgal érintkezik, az élő világgal alig, saját két kezével pedig még annyit sem alkot. A neveléskutatóval a gyerekekre leselkedő veszélyekről, a tűrőképesség és az érzelmi intelligencia fejlesztésének fontosságáról, a nevelés lehetőségeiről beszélgettünk.
Fotó: Várady Nikolett
0 válaszok

Szóljon hozzá Ön is!

Véleménye vagy kérdése van? Beszélgetne velünk?
Írjon bátran, és válaszolunk!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük