képernyőgeneráció

Valós veszély? – így hat a kicsikre a digitális korszak – Pécsi Rita, Tóthné Kincs Vivien

Uzsalyné Pécsi Rita nevelési tanácsadó és Tóthné Kincs Vivien fordító mutatták be a „Képernyő generáció” című könyvet a Hit Rádió Top7 című műsorában. Már-már közhelyként kezeljük azt a tény, hogy a képernyőnek rengeteg káros hatása van, amely elsősorban a kisgyerekeket érinti. Azonban a 21. században nem tudjuk elkerüli, hogy a gyerekek már nagyon fiatalon találkozzanak okos eszközökkel. A teljes tiltás nyilvánvalóan nem hozza meg a várt eredményt, hiszen a digitális bennszülöttek sok esetben könnyen ki tudják játszani szüleiket. Hogyan tudunk segíteni a gyermekünknek, hogy tudatos internet használóvá váljanak? Mennyire befolyásolja a gyermek önbecsülését a közösségi média használat? Milyen pszichikai hatásokat vált ki a gyerekekből a social media? Milyen szinten szükséges az okoseszköz-használat korlátozása? Hogyan neveljünk önálló felnőtteket? Többek között ezen kérdésekre keressük a választ vendégeinkkel, a Hit Rádió stúdiójában. Műsovezető: Kauzál Alexandra Szerkesztő: Joób Rhodé

0 válaszok

Szóljon hozzá Ön is!

Véleménye vagy kérdése van? Beszélgetne velünk?
Írjon bátran, és válaszolunk!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük