Búzaszem Iskola

Skrabski Fruzsina a Búzaszem Iskolában

Ez a hely maga a csoda! Keresztény és nemzeti érzelmekre nevelő intézmény. A szülők maguk építették, nem kaptak rá állami támogatást (most a bővítésre kaptak). Minden osztálynak van hátul egy szentélye, ahol indul a nap, imádkoznak, megbeszélik ki, hogy érzi magát. Az iskola miközben megfelel a NAT-nak, rengeteg művészeti, magyar művészeti foglalkozást tart – csipkeveréstől (ami a diszlexia legyőzésén is segít), a szablyaforgatáson át (ami pedig az idegrendszert fejleszti), a dudálásig.
A szülők aláírják és betartják, hogy a gyerek 8-os koráig nem kap okostelefont és nem játszik számítógépes játékokkal.
Az elsősök jurtában tanulnak, van zöldséges, fűszeres tankertjük és megtanulják, hogy lehet gyógykenőcsöt, festéket készíteni növényekből.
A gyerekeknek nagyon magasak lesznek az empatikus képességeik és a felvételi eredményeik messze átlagfelettiek.
Az intézményt Horváth Szilárd, a köztévé műsorvezetője hozta létre és Németh Henrik vitt el oda, a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom kaposvári vezetője, aki azért harcol velünk együtt, hogy ne csak sok gyerek szülessen, hanem minőségi oktatást is kapjanak.
0 válaszok

Szóljon hozzá Ön is!

Véleménye vagy kérdése van? Beszélgetne velünk?
Írjon bátran, és válaszolunk!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük